Billeder fra huset

 

Ålum Forsamlingshus ligger i naturskønne omgivelser tæt ved Fussingø skov og sø. Huset har en god beliggenhed og er nemt for dine gæster at køre til. Køretiden til Randers er blot ca. 15 minutter og til motorvejen er der under 10 minutter.

Huset har gennemgået en større renovering i 2016 og fremstår derfor nyt og lækkert. Huset har 2 store lyse sale med plads til 80-100 spisende gæster, garderobe, dame- og herretoiletter, handicaptoilet, og et flot velfungerende køkken med nyt storkøkken-udstyr. Der er nye letvægtsborde og nye sorte plaststole.

Afhængig af arrangementets art, og alt efter ønske og behov kan man bruge den lille sal til anretning af buffet eller lignende.

 

Om huset og inventaret:

 • Garderobe
 • 3 Dametoiletter
 • 1 Herretoilet og pissoir
 • 1 Handicaptoilet
 • Bar med lys og flaskekøler
 • Køkken med nyt stor-køkken udstyr
 • AV-udstyr i den store sal

I køkkenet finder du:

 • Komfur med 6 blus
 • Industri varmluftsovn med damp
 • Kaffemaskin
 • Industriopvasker med automatisk sæbeindtag
 • Stort køleskab
 • Stort fryseskab
 • Store stegepander og gryder
 • Microovn